Vecorite e produktit

 • Certifikata

 • Kominoshet Araflame Platinum sigurojnë vetvetiu rezistencë ndaj flakës dhe mbrojtje anti-statike. Ideale për kushte më të ftohta, pëlhura siguron forcë dhe qëndrueshmëri të jashtëzakonshme në mjediset më të vështira. Karakteristikat përfshijnë xhepa të shumta për ruajtje të sigurt, shirit reflektues FR dhe qepje të trefishtë për qëndrueshmëri maksimale.

  Vecorite
  CE-CAT III
  Mbrojtje nga nxehtesia rezatuese, konvektive, dhe me kontakt
  Shirit Flake Durues per Larje Industriale
  Menge te rregullueshme Hook & loop
  Zinxhire bronxi para me dy hapje
  8 xhepa per hapsire mbajtese me te madhe
  Lak per radio
  Vetite flakerezistuese nuk veniten gjate larjeve
  Hapje anesore e lehte dhe e shpejte
  Bel elastik ne anesore per komfort maksimal

  Pëlhura Kryesore:
  93% Meta-aramid, 5% Para-aramid, 2% Fibra Karboni 260g

  Colour/Fit/Size   
  Blu e Erret    Reg 32" - 54"
  Portokalli    Reg 36" - 54"
  e Kuqe    Reg 34" - 54"
  Blu e Hapur    Reg 34" - 54"

  Standards
  ELIM TESTING IN PROGRESS
  EN ISO 11612 A1+A2, B1, C1, F1
  EN ISO 11611 Class 1 A1+A2
  EN 1149 -5
  ASTM F1959/F1959M-12 ATPV 8 CAL/CM2 (HAF 70.2%)

  Shkruani një vlerësim

  Shënim: HTML nuk është përkthyer!
      Keq           Mirë

  AF50 Kominoshe Araflame (Nomex) Platinum

  • Marka: PORTWEST
  • Kodi i produktit: AF50
  • 38,624 Lekë


  Mundësitë e disponueshme


  Produkte të ngjashme

  Etiketimet: Veshje-Flake-zjarr-Duruese-kominoshe

  Produktet e shikuara se fundmi