Vecorite e produktit

 • Certifikata

 • Materiali

 • Kominoshja me izolim ndaj të ftohtit është e ndërtuar nga pëlhura vetvetiu flakë-duruese dhe anti-statike. Vlerësimi ARC3 ofron mbrojtje të jashtzakonshme kundër harkut elektrik. Ideale për kushte të vështira dimri, ky stil është rezistent dhe shumë i rehatshëm. Karakteristikat përfshijnë një kapuç që hiqet, xhepa për mbrojtëset e gjurit me dy nivele, lak për radio dhe xhepa të shumtë.

  Vecorite
  CE-CAT III
  Mbrojtje nga nxehtesia rezatuese, konvektive, dhe me kontakt
  Shirit Flake Durues per Larje Industriale
  Xhepa me dy pozicione per mbrojteset e gjurit
  10 Xhepa per ruajtje
  Kapuc qe mund te hiqet
  Lak per radio
  Qepje e Trefishte per me Shume Rezistence
  Hapje e fshehur me zinxhire
  Zinxhire bronxi te fshehur ne xhepat e kraharorit

  Pëlhura Kryesore:
  93% Meta-aramid, 5% Para-aramid, 2% Fibra Karboni 200g
  Pëlhura e Brendshme:
  Shtresë 100% Pambuk Flakë-Duruese 170g
  Shtresa Izoluese:
  Mbushje 100% Poliestër Rezistente ndaj Flakëve 150g 

  Colour/Fit/Size   
  Portokalli    Reg S - 3XL
  Blue e Erret    Reg S - 3XL

  Standardet
  ELIM TESTING IN PROGRESS
  EN ISO 11612 A1+A2, B1, C1, F1
  EN ISO 11611 Class 1 A1+A2
  EN 1149 -5
  ASTM F1959/F1959M-12 ATPV 33.6 CAL/CM2 (HAF 91.9%)

  Shkruani një vlerësim

  Shënim: HTML nuk është përkthyer!
      Keq           Mirë

  AF84 Kominoshe Araflame (Nomex) Dimri

  • Marka: PORTWEST
  • Kodi i produktit: AF84
  • 55,744 Lekë


  Mundësitë e disponueshme


  Produkte të ngjashme

  Etiketimet: Veshje-Flake-Duruese

  Produktet e shikuara se fundmi