Vecorite e produktit

 • Certifikata

 • Materiali

 • Këto Kominoshe me Rripa të izoluara janë ideale për përdorim me xhaketën e izoluar Araflame. Shiritat elastik lejojnë lehtësimin maksimal të lëvizjes. Karakteristikat e zgjuara përfshijnë pjesën mbrapa të ngritur për rehati dhe mbrojtje shtesë e një hapje me zinxhir të fshehur tek fundi i këmbëve për montim të lehtë mbi çizmet e punës.

  Vecorite
  CE-CAT III
  Shirit Flake Durues per Larje Industriale
  Mbushje flake duruese per mbrojtje shtese
  Zinxhir te kemba anesor per akses me te lehte
  Rrip Elastike
  Rrip beli plotësisht elastik për veshje krejtësisht të rehatshme.
  Pelhura e klasifikuar me UPF 50+ per te bllokuar 98% rrezeve UV
  Certifikim CE

  Pëlhura Kryesore:
  93% Meta-aramid, 5% Para-aramid, 2% Fibra Karboni 200g
  Pëlhura e Brendshme:
  Shtresë 100% Pambuk Flakë-Duruese 170g
  Shtresa Izoluese:
  Mbushje 100% Poliestër Rezistente ndaj Flakëve 150g 

  Colour/Fit/Size   
  Portokalli    Reg S - 3XL
  Blue e Erret    Reg S - 3XL

  Standardet
  ELIM TESTING IN PROGRESS
  EN ISO 11612 A1+A2, B1, C1, F1
  EN ISO 11611 Class 1 A1+A2
  EN 1149 -5
  ASTM F1959/F1959M-12 ATPV 33.6 CAL/CM2 (HAF 91.9%)

  Shkruani një vlerësim

  Shënim: HTML nuk është përkthyer!
      Keq           Mirë

  AF83 Pantallona me Rripa Araflame (Nomex) Dimri

  • Marka: PORTWEST
  • Kodi i produktit: AF83
  • 29,405 Lekë


  Mundësitë e disponueshme


  Produkte të ngjashme

  Etiketimet: Veshje-Flake-Duruese

  Produktet e shikuara se fundmi