Vecorite e produktit

 • Certifikata

 • Materiali

 • Prezantojme Cizme Rigger me mbrojtje 100% jo metalike me karakteristika, mbrojtese gishtasheve dhe shuall i mesem anti-shpim prej fibreglass dhe shuall me rezistencë ndaj nxehtësisë deri ne 300°C. Lehtë dhe ideale për kushte të ngrohta.

      Certifikim CE
      Mbrojtesja e gishtave komposite per nje mbrojte maksimale
      Sholle e mesme Anti-Shpim Komposite me shtrese te bute PU
      Kepuce antistatike
      Sistem të absorbimit të energjisë
      Pjesa siperme rezistente ndaj ujit
      Sholle Anti-Rreshkitje (SRC) per te parandaluar rreshkitjen ne qeramike dhe celik.
      Shuall Nxehtesi Rezistuese - 300°C
      Sholle rezistente ndaj vajrave
      Shuall me densitet te dyfishte
      100% jo metalike

  Footwear Upper Field     Lëkurë Buffalo Grain Oil
  Footwear Outersole Material     PU/Gomë

  Colour/Fit/Size    
  Kafe 38-48

  Standards    
  EN ISO 20345:2011 S3 HRO

  Shkruani një vlerësim

  Shënim: HTML nuk është përkthyer!
      Keq           Mirë

  FC16 Cizme Rigger Portwest Compositelite Indiana S3 HRO

  • 16,584 Lekë


  Mundësitë e disponueshme


  Etiketimet: Këpucë-me-Qafa-Pune-Sigurie-Mbrojtese-Komposite-(Pa Metal)-EN-ISO-20345-S3-HRO

  Produktet e shikuara se fundmi