• FD10 Kepuce me Qafe Clyde S3 HRO CI HI FO
Kepuce me qafe Mbrojtese klasike me maje te gomuar TPU per mbrojtjen e lekures ndaj goditjeve. Materiali i brendshem perthith djersen dhe lageshtiren dhe mundeson qe kembet te jene te thata ne te ftohte, ne lageshtire si edhe ne temperatura te larta. Shuall i permiresuar per te rritur fleksibilitetin dhe stabilitet për mbështetjen e shkëlqyer dhe rehati me çdo hap.

    Certifikim CE
    Mbrojtesa e Gishtave prej Celiku
    Sholle e mesme celiku
    Kepuce antistatike
    Sistem të absorbimit të energjisë
    Sholle Anti-Rreshkitje (SRC) per te parandaluar rreshkitjen ne qeramike dhe celik.
    Shuall Nxehtesi Rezistuese - 300°C
    Sholle rezistente ndaj vajrave
    Shuall me densitet te dyfishte
    Izolim ndaj te ftohtit
    Izolim per nxehtesine per ngrohtesi te shtuar ne ambiente te ftohta
    Pershtatje e Gjere
    Mbrojtese Gishtash Metalike
    Shtrese e Mesme Celiku Anti-Shpim
    Shtrese Mbrojtese TPU te Gishtat per rezistence me te larte
    Shtrese per largimin e lageshtires mundeson mbrojtje reale kunder te ftohtit, lageshtires dhe nxehtesise
    Tapet shkume Archilles
    Shuall gome rezistent ndaj rreshkitjeve, vajrave, dhe naftes
    Pjesa siper lekure e plote mundeson mbrojtje nga te gjitha kushtet e motit
    Sistem të absorbimit të energjisë
    Shuall i mesem i lehte PU i bute

Footwear Upper Field     Lëkurë e Plotë
Footwear Outersole Material     PU/Gomë

Colour/Fit/Size    
E Zeze, Euro 38-48

Standards    
ASTM F2413-11
EN ISO 20345:2011 S3 HRO CI HI FO
AS/NZS 2210.3:2009

Shkruani një vlerësim

Shënim: HTML nuk është përkthyer!
    Keq           Mirë

FD10 Kepuce me Qafe Clyde S3 HRO CI HI FO

  • 0 Lekë


Mundësitë e disponueshme


Etiketimet: Kepuce-me-Qafa-Pune-Saldatori-Mbrojtese-Sigurie-Jo-Metalike-EN-ISO-20345:2011-S3-HRO-CI-HI-FO-SRC

Produktet e shikuara se fundmi