Certifikata

 • Kjo kominoshe e qëndrueshme ofron rezistencë të garantuar ndaj flakës. Të përshtatshme për një sërë përdorimesh, ky artikull ofron mbrojtje kundër nxehtësisë rrezatuese dhe konvektive. Shiriti reflektues FR siguron dukshmëri më të madhe në kushte të errta.
  Çertifikuar CE
  Mbrojtje e dyfishtë ndaj rrezikut
  8 xhepa për hapsirë më të madhe
  Rezistencë ndaj flakëve e garantuar për gjithe jetëgjatësinë e pëlhures
  Shirita reflektuese rezistente ndaj zjarrit
  Zinxhir i fortë, i durueshëm dhe jetëgjatë prej tunxhi
  Pëlhurë e vlerësuar UPF 50+ për të bllokuar 98% të rrezeve UV
  E lehtë dhe e rehatshme

  Pelhure shell Bizflame 88/12 - 88% Pambuk, 12% Nailon

  Standartet
  EN ISO 11612 (A1+A2. B1. C1)
  NFPA® 70E
  NFPA® 2112
  ASTM F1506-10a
  ASTM F1959/F1959M-12 (ATPV 8.2 CAL/CM2 (HAF 69.1%)

  Shkruani një vlerësim

  Shënim: HTML nuk është përkthyer!
      Keq           Mirë

  FR94 Kominoshe Iona Zjarr-Duruese Bizflame 88/12

  • Marka: PORTWEST
  • Kodi i produktit: FR94

  Etiketimet: Veshje-Flake-Duruese-Kominoshe-Flake-Duruese-Antistatike-Bizflame-88/12

  Produktet e shikuara se fundmi