Certifikata

 • E çertifikuar në mënyrë të pavarur me 5 standarte internacionale për siguri, bizflame Ultra Coverall është ndërtuar për zhdërvjelltësi. Poliestra speciale FR e përdorur siguron maksimumin e jetëgjatësisë në mjediset më të vështira.
  Çertifikuar CE
  Ambalazhimi i produktit është i pershatshëm për t'u reklamuar në dyqan
  10 xhepa për hapsirë më të madhe
  Rezistencë ndaj flakëve e garantuar për gjithe jetëgjatësinë e pëlhures
  Mbrojtje kundër nxhtësisë rrezatuese, konvektive dhe kontaktit
  Mbrojtje kundër metalit të shkrirë dhe spërkatave
  Shirita reflektuese rezistente ndaj zjarrit
  100% pa metal
  Zinxhir i dyanshëm për arritje të lehtë e të shpejtë
  Larje industriale ne 75°C dhe makineri tharëse 155°C
  Pëlhurë e vlerësuar UPF 50+ për të bllokuar 98% të rrezeve UV
  Lak për të vendosur radio
  Xhepa për mbushje tek shptullat për mbrojtje të shtuar në zonën rreth shpatullave
  Etiketim të jashtëm standartesh për identifikim të shpejtë të nivelit të mbrojtjes
  Xhepa me dy pozicione për mbrojteset e gjurit
  Kjo veshje mund të lahet në pastrim kimik
  Shtrim me Texpel kundra njollave për mbrojtje ndaj papastërtive dhe njollave
  Mëngë me litarë Hook & Loop për veshje të sigurtë
  Fundi i këmbëve i rregullueshëm për t'iu përshtatur të gjitha gjatësive

  Pelhure shell Bizflame Ultra - 80% Pambuk, 19% Poliestër, 1% Fibra Karboni 340g

  Ngjyra/Veshja/Masa
  Gri   Reg S - 3XL
  E Kuqe   Reg S - 3XL
  Blu e hapur  Reg S - 3XL
  Blu e errët   Reg S - 5XL
  Portokalli   Reg S - 5XL

  Normale: e rregullueshme nga 79cm deri në 84cm


  Standartet
  TESTIMI ELIM NË PROGRES
  EN ISO 11612 (A1+A2. B1. C1. E2. F1)
  EN ISO 11611 Class 1 (A1+A2)
  EN 1149 -5
  IEC 61482-2 IEC 61482-1-2 Class 1
  EN 13034 Type 6
  ASTM F1959/F1959M-12 (ATPV 16 CAL/CM2 (HAF 83.7%)

  Shkruani një vlerësim

  Shënim: HTML nuk është përkthyer!
      Keq           Mirë

  FR93 Kominoshe Bizflame Ultra

  • Marka: PORTWEST
  • Kodi i produktit: FR93
  • 14,882 Lekë


  Mundësitë e disponueshme


  Produkte të ngjashme

  Etiketimet: Veshje-Flake-Duruese-Kominoshe-Flake-Duruese-Antistatike-Bizflame-Ultra

  Produktet e shikuara se fundmi