Certifikata

 • FR81 është flakë-rezistues i përhershëm. Fibrat e përdorura në këtë rrobë janë natyralisht flakë-rezistuese dhe nuk i ikën kjo veti gjatë larjeve. Ky xhup i rehatshëm me kapuç ofron një mbrojtje ARC2 kundër harkut elektrik. Xhepat përara mundësojnë një vend të ngrohtë për mbajtjen e duarve.
  Rezistencë ndaj flakëve e garantuar për gjithe jetëgjatësinë e pëlhures
  Përbërje e lartë pambuku për rehati të lartë
  Mëngë të qepura për ngrohtësinë dhe rehatinë tuaj
  Fundi i qepur për rehatinë tuaj
  2 xhepa për ruajtje të mirë
  Pëlhurë e vlerësuar UPF 50+ për të bllokuar 98% të rrezeve UV
  Çertifikuar CE

  Pelhure shell Modaflame Knit - 60% Modakrilik, 39% Pambuk, 1% Fibra Karboni, 300g

  Ngjyra/Veshja/Masa
  Blu e Errët   Normale S - 5XL

  Standartet
  TESTIMI ELIM NË PROGRES
  EN ISO 11612 (A1. B1. C1. F1)
  EN 1149 -5
  IEC 61482-2 IEC 61482-1-2 Class 1
  ASTM F1959/F1959M-12 (ATPV 16 CAL/CM2 (HAF 86%)

  Shkruani një vlerësim

  Shënim: HTML nuk është përkthyer!
      Keq           Mirë

  FR81 Triko Flakë-Durues me Kapuc dhe Zinxhir

  • Marka: PORTWEST
  • Kodi i produktit: FR81
  • 14,025 Lekë


  Mundësitë e disponueshme


  Etiketimet: Veshje-Flake-Duruese-Xhup-Zjarre-Rezistuese-Antistatike-me-Zinxhir

  Produktet e shikuara se fundmi