Certifikata

 • Kjo bluzë polo me përzjerje modacrylic është ideale për kushte të ngrohta ose për tu veshur bashkë me veshje të tjera kur nevojitet më tepër izolim. Shiriti reflektues zjarr-durues ofron dukshmëri të shtuar edhe në kushte me dritë të ulët.
  Çertifikuar CE
  Vetite flakë-rezistuese nuk veniten pas larjeve
  Mbrojtje kundër nxhtësisë rrezatuese, konvektive dhe kontaktit
  Mëngë të thurura për ngrohtësi dhe rehati
  Mbyllja e përparme me kopsa
  Pëlhurë e vlerësuar UPF 50+ për të bllokuar 98% të rrezeve UV
  Shirita reflektuese rezistente ndaj zjarrit
  100% pa metal
  Ruan formën e veshjes pas përdorimit
  E lehtë dhe e rehatshme

  Shell Fabric Modaflame Knit - 60% Modacrylic, 39% Cotton, 1% Carbon Fibre 200g

  Ngjyra/Veshja/masa
  Blu e Errët    Reg S - 3XL

  Standartet  
  TESTIMI ELIM NË PROGRES
  EN ISO 11612 (A1. B1. C1)
  EN 1149 -5
  IEC 61482-2 IEC 61482-1-2 Class 1
  ASTM F1959/F1959M-12 (EBT = 4.3 CAL/CM2 (HAF = 66%)

  Shkruani një vlerësim

  Shënim: HTML nuk është përkthyer!
      Keq           Mirë

  FR03 Bluzë Polo me Mëngë të Gjata Flakë-Duruese Anti-statike me Shirit Reflektues

  • Marka: PORTWEST
  • Kodi i produktit: FR03
  • 7,978 Lekë


  Mundësitë e disponueshme


  Etiketimet: Mbrojtje-nga-Zjarri-dhe-Flaket-Bluze-Polo-Flake-Rezistente-Antistatike-me-Menge-te-Gjata

  Produktet e shikuara se fundmi